м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Перемога у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»

У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України 12-14 лютого 2020 р. відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище” під гаслом “Збережемо енергію – збережемо Планету”.

Конкурс проведений за підтримки співорганізаторів – громадської організації «Екологічний клуб Еремурус – Україна» та Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви. та спонсорів заходу: Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку», Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви.

На урочистому відкритті фіналістів конкурсу тепло привітали:

- Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; доктор педагогічних наук, професор;

- Недбайло Олександр Миколайович, доктор тeхнічних наук, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України;

- Валантирець Наталія Василівна, голова громадської організації «Екологічний клуб «Еремурус»;

- Володимир Шеремета, доктор богословських наук, керівник Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви;

- Кирило Томляк, Товариство з обмеженою відповідальність «КТ-Енергія».

Учень Маріупольського професійного ліцею автотранспорту Бублєй Владислав представляв на конкурсі роботу на тему «Створення екологічного транспорту з використанням інноваційних технологій».

Цікавою і змістовно-науковою була зустріч зі Світланою Володимирівною Краковською, кандидатом фізико-математичних наук старшим науковим співробітником, завідуючою лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту НАН України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка поставила перед молоддю питання: «Кліматична криза: катастрофа чи можливості для людства?».

Під час проведення фіналу для учасників була організована відкрита стендова презентація, під час якої відбулось наукове спілкування віч-на-віч та обмін досвідом.

13 лютого фіналісти Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище” захищали свої проекти та роботи перед поважним журі. На фінальний етап конкурсу зі 147 учнівських і студентських проєктів було відібрано  лише 100 проєктів. За результатами голосування  журі  робота Нашого Владислава  посіла почесне III місце.

14 лютого для фіналістів та їхніх керівників Санковська Ірина Мечиславівна, викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка провела майстер-клас «Еконовини: «Екологічна компетентність у запитання і відповідях».

Кожен учасник фіналу крім Грамот НЕНЦ МОН України отримав цінні та пам`ятні призи від Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і Партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку».

Учасники фіналу також мали змогу під час екскурсії   навчальними експозиціями НЕНЦ ознайомитись з дивовижним світом рослин у зимовому саду, помилуватися експозицією акваріумних риб і рослин, амфібій і рептилій в аквакомплексі та живому куточку; відвідали музей хліба.

Пишаємось нашим учнем та бажаємо подальших успіхів!

Copyright © 2020. МПЛА 64