м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Професія «Машиніст крана автомобільного; Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; Водій транспортних засобів (категорія «С»)»

Обов’язки та види робіт :

1. «Машиніст крана автомобільного»

- керує автомобільними кранами вантажопідйомністю від 6,3 т під час переміщення, навантажування різноманітних вантажів;

- проводить щозмінне технічне обслуговування автомобільних кранів;

- визначає за габаритами та характером матеріалів приблизну масу вантажів, придатність і надійність сталевих канатів, вантажозахватних пристроїв;

- виконує технічне обслуговування та експлуатаційний ремонт кранів.

2. «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»

- виконує ремонт і складання усіх типів і марок автомобілів, автобусів, імпортних легкових автомобілів, вантажних пікапів і мікроавтобусів;

- проводить дефектування деталей, ремонтує та складає складні агрегати, замінює їх при технічному обслуговуванні та ремонті;

- перевіряє гальмові та ходові властивості автомобілів;

- виконує на стендах випробування вузлів та агрегатів;

- виявляє і усуває дефекти, несправності в процесі регулювання та випробування агрегатів;

- виконує слюсарну обробку деталей із застосуванням складного універсального обладнання, статичне та динамічне балансування деталей та складових одиниць складної конфігурації.

Умови навчання та працевлаштування.

Підготовка за цією професією ведеться для автотранспортних, будівельних та ремонтно-будівельних підприємств міста Маріуполя та прилеглих населених пунктів.

Під час навчання усім здобувачам освіти нараховується стипендія (490  - 713 грн.), за необхідністю надається безкоштовне проживання в гуртожитку, що знаходиться біля ліцею. Також здобувачам освіти нараховується заробітна плата під час проходження виробничого навчання на підприємстві (від 700 грн).

Здобувачі освіти, які мають статус малозабезпеченої сім’ї, дітей, позбавлених батьківського піклування або, що знаходяться під опікою та дітей-інвалідів, отримують безкоштовний комплексний обід, інші здобувачі освіти мають змогу придбати комплексний обід за помірною ціною (18 - 20 грн).

Після закінчення навчання випускники ліцею отримують:

- диплом кваліфікованого робітника за професією «машиніст крана автомобільного; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів;

- посвідчення водія транспортних засобів (категорія «С»);

- посвідчення на право управління автокраном;

- посвідчення на право виконання робіт підвищеної небезпеки.

Працевлаштування випускників здійснюється протягом 10 календарних днів після закінчення повного курсу навчання.

Пільговий пенсійний стаж нараховується за ІІІ, а в деяких випадках за ІІ списком.

Заробітна плата та соціальний пакет залежить від оплати праці на конкретному підприємстві, де буде працювати випускник. В середньому мінімальна заробітна плата слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів складає 6400 грн. - 7200 грн.

Тривалість основної щорічної відпустки викладена в колективному договорі кожного підприємства.

Після одержання посвідчення водія (категорія «С») випускник ліцею може, за бажанням, пройти  в ліцеї 20-ти годинний курс навчання практичному водінню легкового автомобіля та відкрити додатково  категорії «В» та «С1».

Copyright © 2020. МПЛА 64