м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Професія «Слюсар-ремонтник (4 розряд); Електрозварник ручного зварювання (3 розряд)»

Випускники МПЛА проходять виробниче навчання, виробничу практику та після закінчення навчання працевлаштовуються на ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь»», ПрАТ «СП Укренергочермет».

Обов’язки та види робіт:

1. «Слюсар - ремонтник (4 розряд)»

- розбирає, ремонтує, складає та випробує складні і особливо складні вузли та механізми устаткування, агрегатів і машин;

- ремонтує, монтує, демонтує, випробує, регулює, налагоджує футероване устаткування та устаткування, яке виготовлене з захисних матеріалів та феросиліцію;

- виготовляє складні пристрої, фаолітову та керамічну арматуру і комунікації;

- виконує такелажні роботи під час переміщення вантажів з застосуванням вантажопідйомних механізмів і спеціальних пристроїв.

2. «Електрозварник ручного зварювання (3 розряд)»

- виконує ручне дугове та плазмове зварювання деталей, вузлів та конструкцій з різних видів сталей, сплавів та кольорових металів;

- дугове кисневе різання, стругання деталей з легованих, спеціальних сталей, чавуну та кольорових металів;

- наплавляє деталі з вуглецевих та конструкційних сталей.

Приклади робіт:

«Слюсар - ремонтник (4 розряд)»

1.1.   Ремонт вакуумних агрегатів високого тиску.

1.2.   Поточний ремонт деревообробних, ткацьких, токарних верстатів, киснево-дотискувальних компресорів, коробок швидкостей.

1.3.   Ремонт вугленавантажувальних, мотальних (текстильних), розливальних, бурильних, завалочних, прядильних, швейних машин.

1.4.   Поточний ремонт, заміна вузлів, регулювання зварювальних напівавтоматів, газоелектричних різаків, відцентрованих та глибинних насосів, пневмонасосів.

1.5.   Розбирання, ремонт та складання теплообмінників, трубопроводів, шлаковозів, парових та водогрійних котлів, та інше.

«Електрозварник ручного зварювання (3 розряд)»

2.1.   Зварювання буїв, бочок, каркасів кузовів автомобілів та автосалонів, вантажних вагонів, станин верстаків, трубопроводів.

2.2.    Наплавлення валів, деталей колісних механізмів, скатів вантажних кранів, буртів труб, зубів шестерень.

2.3.   Електродугове зварювання розширювальних баків, трубопроводів, посудин, ємкостей, дверей, кришок люків, станин електромоторів, буїв, рейдових бочок, пантонів, кожухів компресорів, агрегатів живлення, каркасів, рам, кузовів та рам пересувних дизель - електростанцій, розпірок, кілець, труб димоходів камбуза, суднової вентиляції, шпангоутів, якорів та інше.

2.4.   Приварювання та наплавлення валів, втулок, деталей розподільних щитів та суднових механізмів, роликів муфт, корпусних конструкцій, катків електромостового крану.

2.5.   Зварювання в захисних газах виробів з алюмінієвих сплавів, латуні, відливок з кольорових металів та сплавів, гільз на опору з мідних і мідно-нікелевих сплавів, деталей з титану та його сплавів, леєрних пристроїв, резервуарів, шпангоутів, рубок корабельних, цистерн, фундаментів під електроустаткування, кожухів парового опалення, металевих меблів та інше.

Умови навчання та працевлаштування.

Підготовка за цією професією ведеться на замовлення ПрАТ «МК «Азовсталь», ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС», ТОВ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ», ТОВ СП «Укренергочермет», ТОВ «Судноремонтний завод».

Під час навчання усім здобувачам освіти нараховується стипендія (490  - 713 грн.), за необхідністю надається безкоштовне проживання в гуртожитку, що знаходиться біля ліцею. Також здобувачам освіти нараховується заробітна плата під час проходження виробничого навчання на підприємстві (від 560 грн) та виробничої практики на підприємстві (від 1800 грн.).

Здобувачі освіти, які мають статус малозабезпеченої сім’ї, дітей, позбавлених батьківського піклування або, що знаходяться під опікою та дітей-інвалідів, отримують безкоштовний комплексний обід, інші здобувачі освіти мають змогу придбати комплексний обід за помірною ціною (18 - 20 грн).

Після закінчення навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника, посвідчення на право виконання робіт з ремонту технологічного обладнання підвищеної небезпеки та посвідчення на право виконання газозварювальних та газорізальних робіт.

Працевлаштування  випускників здійснюється протягом 10 календарних днів після закінчення повного курсу навчання.

• Пільговий пенсійний стаж нараховується за І та ІІ списком в залежності від атестації робочих місць.

• Заробітна плата від 9400 грн. в залежності від рівня кваліфікації (встановленого робочого розряду) до 22000грн.

• Доплата за шкідливі умови праці складає від 7 % до 18 % від окладу.

• Додатково робітники одержують безкоштовно молоко, соки.

• Медичне страхування здійснюється за рахунок підприємства.

• Щорічна планова відпустка складається з основної тривалістю 28 календарних днів та додаткової за шкідливі умови праці терміном 7-14 календарних днів.

Copyright © 2020. МПЛА 64