м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Швачка здійснює пошиття виробів вручну або на різноманітних універсальних машинках (ґудзикових, петельних, вишивальних, оверлоці тощо). В процесі роботи ліквідовує обрив ниток, міняє шпулі, регулює натягнення ниток і частоту строчки, перевіряє якість крою, відповідність фурнітури кольору і призначенню виробу. У праці поєднуються порівняно прості операції, що тарифікуються по першому і другому розряду (вивертання деталі, видалення нитки тимчасових строчок, вирізання деталей і т. п.) і складніші операції, виконання яких вимагає четвертого і п'ятого розряду (виточка рукава, з'єднання коміра з горловиною та ін.).

Швачка може виконувати весь об'єм роботи (швачка індивідуального пошиття в ательє) або одну з операцій (швачка-моторист у багатосерійному виробництві). Працює в один-двох змінному режимі, індивідуально або у складі бригади, у вільному (швачка в ательє) або заданому темпі (на конвеєрі). Професія має 1-5 розрядів.

Професійно важливі якості: хороший зір, схильність до виконання монотонної роботи, тонку дотикову чутливість пальців рук, хорошу координацію рук і зорово-моторну координацію, точний об'ємний окомір, вміння швидко переключатися з виконання однієї операції на іншу. Для успішної діяльності їй потрібні посидючість, акуратність, терпіння.

Споріднені професії: вишивальниця, закрійник, кравець..

Загальнопрофесійні вимоги:

Повинна:

  • раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
  • дотримуватися норм технологічного процесу;
  • не допускати браку в роботі;
  • знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  • використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
  • знати основи інформаційних технологій в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків;
  • володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.

Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб:

• При вступі на навчання - повна або базова загальна середня освіта.

• Після закінчення навчання - повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією швачки ІІ розряду; без вимог до стажу роботи.

Специфічні вимоги:

• Вік: прийняття на роботу здійснюється після закінчення навчання відповідно до законодавства.

• Обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993).

• Медичні обмеження.

ОПЕРАТОР ШВАЦЬКОГО УСТАКУВАННЯ

Швейна галузь легкої промисловості на сьогоднішньому етапі розвитку проходить етап переоснащення і впровадження у виробничий та технологічний процеси швацького устаткування нового покоління.

Сучасне швацьке устаткування є багатофункціональним, автоматизованим і напівавтоматизованим, працює за заданими вбудованими програмами або керується за допомогою ПК.

Для роботи на такому обладнанні, його обслуговування та ремонту ринку праці потрібні спеціалісти, які мають знання, уміння та навички не тільки з технології швейного виробництва, але і електротехніки та комп’ютерних технологій.

Професія «Оператор швацького устаткування» дає можливість набути навичок швейного виробництва, навчитись вводити в експлуатацію, обслуговувати, програмувати, здійснювати контроль і поточний ремонт сучасного швейного промислового устаткування.

Професійно-практична підготовка здійснюється в навчальних майстернях, лабораторіях, на навчально-виробничих дільницях та/або безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Технологічний процес полягає у виробництві готових швейних виробів.

Обладнання, яке використовується на робочому місці:

– спеціальна швейна машина або напівавтомат;

– транспортерна стрічка;

– конвеєр;

– допоміжні пристрої та інструмент.

Оператор швацького устаткування повинен знати: технологічні параметри обробки деталей; види швів; види та властивості матеріалів, що використовуються; призначення та принцип роботи автоматів та напівавтоматів, що обслуговуються; призначення та правила користування різними пристроями та засобами автоматизації.

Повинен уміти: обробляти деталі середньої складності на швацькому автоматичному та напівавтоматичному устаткуванні; забезпечувати безперебійну роботу устаткування, що обслуговується; усувати дрібні неполадки в роботі устаткування, яке обслуговується; контролювати якість крою, відповідність кольору деталей, виробів, ниток, ґудзиків та прикладних матеріалів.

Випускники зможуть працювати на сучасному обладнанні як державних, так і приватних швейних підприємств міста та області, опанують основи моделювання та конструювання одягу, та навчаться шити красивий і сучасний одяг для себе та своєї сім’ї.

Після закінчення ЗП(ПТ)О учні мають можливість отримання фахової освіти «Технік-технолог швейного виробництва».

Професія на ринку праці. Перспективи кар’єрного розвитку

Випускники, які здобули професію «Оператор швацького устаткування», мають можливість працевлаштуватись на великих і малих підприємствах швейного виробництва, обслуговувати швейне устаткування приватних підприємців, створювати власні сервісні та ремонтні майстерні з ремонту та обслуговування швацького устаткування.

Умови навчання та працевлаштування

Підготовка за цією професією ведеться на замовлення ТОВ «Фірма «Маріта». Під час навчання усім здобувачам освіти нараховується стипендія у рзмірі 490- 713 грн, за необхідністю надається безкоштовне проживання у гуртожитку, що знаходиться біля ліцею. Під час виробничого навчання  та практики в умовах підприємства  нараховується заробітна плата(520-680 грн).

Copyright © 2020. МПЛА 64