м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Краще в бою за волю загинуть, ніж рабом відійти в небуття

29 січня наша держава відзначає річницю бою під Крутами. Подія, яка довгий час замовчувалась і значення якої постійно нівелювалось в масштабах загальнодержавної історії.

Морозним січневим днем 1918 року 300 українських юнаків, більшості з яких не було і 18 років, зустрілись в запеклому бою з ворожим отрядом. Ворогів було набагато більше. Вони були сильніші, краще озброєні, мали значний воєнний досвід. Але ці молоді хлопці, вчорашні діти, не побоялись зазирнути смерті в обличчя.

29 січня 1918 року біля містечка Крути на ближніх подступах до Києва зайняв оборону отряд армії УНР, який складався зі студентів та гімназистів. Вони прийняли рішення захищати Київ від чисельної армії більшовиків.

Звісно, що у них був вибір. Можна було залишитись вдома, можна було втекти на захід і перечекати тяжкі часи. Але вони обрали правильни, хоча й дуже тяжкий шлях. Шлях боротьби. Боротьби за свободу і незалежність свого народу і своєї держави.

Ці 300 юнаків у бою під Крутами пройшли свій шлях до кінця. Звісно, що вони не змогли зупинити більшовицьку навалу і захистити Київ. Однак, значення їх подвигу полягає в тому, що вони призупинили ворога. Показали, що в Україні є справжні патріоти і що Україна гідна бути вільною та незалежною.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Copyright © 2020. МПЛА 64