м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо

8 травня  увесь світ відзначає День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Маріупольський професійний ліцей автотранспорту не залишився осторонь цієї важливої дати. З нагоди Дня пам’яті та примирення викладач історії розповіла учням про те, як відзначають цей день у Європі та продемонструвала відеоролик «Ціна перемоги: вклад українців у розгром нацизму».

Але головним заходом цього дня стала презентація проекту, з яким учень І курсу Темір Костянтин приймав участь в обласному конкурсі творчих проектів, присвяченому Дню пам’яті та примирення. Він створив проект екскурсійного маршруту «Автобус пам’яті» - «Цих днів не замовкає слава».

Сьогодні, 8 травня він презентував свій проект у нашому ліцеї.

Мета цього проекту – виховувати громадянськість і патріотизм, активізувати громадянсько-патріотичну свідомість; розвивати інтерес до історичного минулого; передати пошану до немеркнучого подвигу, стійкості, мужності та беззавітної любові до своєї Вітчизни, українського народу в роки Другої світової війни.  Сприяти творчому розвитку особистості, розвитку власних спостережень, пізнавальних інтересів; формуванню ціннісних орієнтирів та утвердженню національно-патріотичної свідомості молоді.

Цей  проект є дуже актуальним. Адже сьогодні в Україні по-різному оцінюють війну 1939-1945 років. Але, що б там не говорили і не писали наші історики та політологи, страждання та пам’ять не можна викреслити з історії, адже за цими поняттями стоять мільйони українців, долі яких зламала або покалічила війна. І нам треба уяснити собі, що саме на нас лежить відповідальність перед цими людьми.

Тематикою екскурсійної поїздки стали Міста-герої України та Українці - герої війни. Під час перегляду учні стали  свідками цих трагічних подій та згадали про героїзм українського народу.

Основне завдання цього проекту – зацікавити людей своєю інформацією, присутні побачать і почують інформацію, яка перенесе їх у той час і вони самі стануть свідками тих подій.

Учні зацікавлено слухали та переглянули  цю роботу. Презентований матеріал був змістовний, цікавий, доступний. Найбільше сподобалась уявна подорож містами-героями.

Copyright © 2020. МПЛА 64