м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

33-м роковинам Чорнобильської катастрофи присвячується…

Журбо моя! Зажуре!
Ти сива, сиза, біла!
Ти чорний біль!
Чорнобиль! Ти у моїй крові.

33 роки тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.

Нині на тему Чорнобиля існує кілька відеоігор, десятки художніх і документальних фільмів та книжок і навіть комп’ютерний вірус.

Згадки і натяки на Чорнобиль звучать у піснях Девіда Бові, Адріано Челентано і таких українських музикантів, як «Скрябін», «Брати Гадюкіни» чи Тарас Петриненко та інші.

У зв’язку із 33-ми роковинами Чорнобильської катастрофи в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту викладач Н.В.Войнова провела захід «Чорнобиль у мене в крові».

Учні  уважно переглянули слайд-презентацію, документальні  фільми:  «Чорнобиль – точка часу», «Сьогодення Чорнобильської зони». Під час заходу прозвучали записи пісень «Чорнобиль», «Хвилина мовчання», «Молитва».

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, кого сьогодні вже немає з нами, та схилили свої голови перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс мільйонів на життя.

Захід проведено з метою вшанування ліквідаторів; розширення знань учнів  про Чорнобильську трагедію, ліквідаторів, які рятували атомну станцію; виховання почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України.

Велике лихо спіткало нашу землю того далекого 1986 року. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Урятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.

Copyright © 2020. МПЛА 64