м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Через терні до зірок

День авіації та космонавтики відзначають 12 квітня в усьому світі. На думку науковців, космічний потенціал України надзвичайно високий, і наразі ракетно-космічна галузь є однією з провідних в українській економіці. Навіть під час кризи галузі вдається тримати виробництво на належному рівні.

12 квітня 1961 року людина здійснила перший політ у космос. У 1962 році Указом Президії Верховної Ради СРСР був встановлений День авіації і космонавтики, а через 6 років, у 1968 році, це свято отримало міжнародний статус.

Пізніше, 7 квітня 2011 року, Генасамблея ООН проголосила 12 квітня Міжнародним днем польоту людини в космос і закликала щорічно відзначати цю дату на міжнародному рівні.

Відтоді щороку у цей день відзначають Міжнародний день космонавтики.

До української космонавтики привертають увагу й досягнення першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. У 1997 році він взяв  участь в експедиції міжнародного екіпажу на борту американського шатлу «Колумбія». Тоді в рамках наукової програми дослідники провели низку експериментів із вивчення впливу мікрогравітації на процеси росту й розвитку рослин.

Леонід Каденюк радив українцям оцінювати здобутки національної ракетно-космічної галузі належним чином. «Українці брали активну участь у підкоренні космосу, я сподіваюся, що так буде й надалі», – казав космонавт.

Протягом 10.04.-12.04.2019 р.  в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту проводились заходи до Всесвітнього дня авіації та космонавтики. Викладач фізики та інформатики Н.В.Войнова  організувала перегляд цікавих фільмів («25 кроків у космос», «Музей космонавтики в Житомирі», «Міжнародний день польоту людини у космос») і презентацій з учнями про українських космонавтів, перші космічні станції, що опустилися на Місяць, найбільші до Землі зірки. Космос вчить, як жити на Землі.

Учні підготували цікаві газети, повідомлення, презентації про розвиток ракетно-космічної галузі, не тільки в Україні.

Заключним етапом було проведення виховного заходу «Через терні до зірок», де учні ІІІ курсу прийняли участь у вікторині, учні ІІ курсу захищали свої творчі роботи, декламували  вірші про космос, переглянули фільм «25 кроків у космос», присвячений 25 річчю Державного Космічного Агентства України.

Copyright © 2020. МПЛА 64