м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

«Цих днів не замовкає слава»

В Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту викладач історії 8 травня 2018 року провела для учнів і педпрацівників ліцею виховний захід «Цих днів не замовкає слава», який був присвячений Дню пам’яті та примирення.

Мета заходу: виховувати громадянськість і патріотизм; активізувати громадянсько-патріотичне виховання; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення історичного минулого; передати пошану до немеркнучого подвигу, стійкості, мужності і беззавітної любові до своєї Вітчизни  в роки Другої світової війни.

Протягом виховної години учні виступили з тематичними віршами, учень ліцею Проненко Олександр виконав пісню «Пам’ять», було переглянуто відеоролик про події 1941-1943 рр. під виконання пісні «Журавлі» та переглянуто презентацію «Маріуполь у роки Другої світової війни».

Викладач наголосила на тому, що пройшло багато років, наша країна давно залікувала рани. Заколосилися хліби на понівеченій фашистами землі, ожили ліси. З руїн піднялися міста, вже не одне покоління народилося і виросло в мирний час. І все це завдяки нашим ветеранам. По завершенню присутні вшанували учасників війни та ветеранів хвилиною мовчання.

З нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотекар ліцею презентувала книжкову виставку-вшанування «Війні немає забуття», яка містить документальні та художні твори про лихоліття війни.

В ході виставки бібліотекар розповіла, яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за свою історію війні 1939-1945 р.р., про найбільші операції та найвизначніші дати Другої світової війни. Познайомила учнів з традиціями відзначення дня пам’яті і примирення та дня Перемоги в різних країнах світу. Присутні дізнались про ритуал запалення свічки в пам'ять про загиблих. Цікавою для присутніх була розповідь про історію походження та символ квітки маку, містичне значення цієї квітки в українській міфології та народній творчості.

Усі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у пам'яті народів, спомин про них передаватиметься з покоління в покоління. Подвиги, здійснені нашими воїнами і трудівниками тилу, зробили їх героями. За кожним з них – яскраве і талановите, але безжалісно обірване людське життя.

День Перемоги – всенародне свято, яке щоразу нагадує, що ніхто не забутий і ніщо не забуто.

Copyright © 2020. МПЛА 64