Жив і боровся для України і за Україну

Після шести десятків літ

Його закінчився політ.

Мов синьо-жовтий рідний стяг,

Навік у наших він серцях.

 

В Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту викладачем історії було проведено цикл заходів з нагоди 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола.

 

 

Метою заходів було ознайомити учнів із життєвим шляхом В.Чорновола; розвивати логічне мислення, культуру зв'язного мовлення; виховувати любов до Батьківщини, інтерес до історії України, патріотизм, національну свідомість.

 

16 березня було проведено конкурс рефератів, присвячених життю та діяльності державного, політичного та громадського діяча В.Чорновола.

 

19 березня – Лекторій "Роль В.Чорновола у відновленні держави". Матеріал для лекторію, учні готували самостійно і, як лектори, донесли цю інформацію до учнів ліцею.

 

22 березня викладач історії провела семінар "В.Чорновіл - лідер Народного Руху України", де на прикладі життєвого шляху В.Чорновола поглибила знання учнів про розвиток національно-визвольного руху в Україні на сучасному етапі. Семінар сприяв виховуванню патріотизму, поваги до власної історії, а також до видатних борців за краще майбутнє України.

 

Під час семінару учні почули багато цікавої та корисної інформації, ставили питання та захищали свої доповіді. Переглянули презентацію про життєвий шлях В.Чорновола, прослухали "Реквієм" Моцарта та пісню Т.Петриненка "Україна". По закінченню семінару викладач наголосила, що В.Чорновіл своєю смертю змусив наш народ згадати і про мораль, і про загрозу втрати держави, і переконатись, що сила нашого народу - в єдності і терпимості одне до одного.