У пам’яті нащадків полин Голодомору

Пекельні цифри та слова

У серці б’ють, неначе молот,

Немов проклятий ожива

Рік тридцять третій. Голод…Голод…

У люті сталінській страшній

Тінь смерті шастала по стінах.

Сім мільйонів! Боже мій!

Недолічила Україна.

 

 

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

 

Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

 

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

 

Тому до цієї дати в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту  22-24 листопада були організовані і проведені цикл заходів "У памяті нащадків полин Голодомору".

 

Викладач історії провела вечір пам’яті "Голодомор 33-го". Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в Донецькому краї.

 

Для присутніх було презентовано медіа-вернісаж "Голодомор 33-го", на якому були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні. Учні по черзі зачитували хвилюючі спогади очевидців Голодомору. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та запалили свічку пам’яті.

 

В бібліотеці ліцею була проведена година-реквієм "У пам’яті нащадків полин Голодомору". Захід почався читанням віршів, присвячених усім загиблим під час голодомору. На заході присутні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Бібліотекар спонукала присутніх замислитись над питанням "Крихта хліба – багато це чи мало?".

 

Учасникам заходу було запропоновано переглянути  літературу, під час якого бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.