День Гідності та Свободи у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

У мить тяжку в нестерпній тій образі,

На барикадах зібраних зі снігу.

Стояла гідність у ясній звитязі,

Поклавши хіт історії у книгу.

 

 

Чотири роки тому українці на весь світ надпотужно проявили себе як нація, як свідоме суспільство. Найкращі сини і дочки України стали на захист своєї Гідності.

 

Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014 р. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 

Не залишається поза увагою ця подія і в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту. У читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку "День Гідності та Свободи". На виставці представлені статті з газет та журналів, фотодокументи, хронологічні довідники, літописи очевидців, нариси, оповідання, вірші, присвячені цим доленосним подіям в Україні.

 

В бібліотеці ліцею викладачем історії була організована патріотично-інформаційна бесіда "Революція Гідності та Свободи" під час якої учні дали визначення та розкрили причини Революції Гідності 2013 року. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та переглянули відео кліпи "Мамо не плач…Я повернуся весною", "Слава Україні! Героям слава!".

 

Надзвичайно змістовно пройшов урок-диспут "Від революції Гідності до гідного життя", який провела біля виставки з учнями бібліотекар ліцею. Він супроводжувався мультимедійною презентацією, в якій були висвітлені матеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення. На цьому уроці учні змогли найти відповіді на  свої питання та переконалися в правильності своїх поглядів і переконань. Чим була революція для кожного з нас? Що таке гідність?  Чи бачили ми її? Чи маємо ми її? Вони визначились, що в першу чергу, Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людяності та гідності.

 

Такі заходи нагадують всім нам про те, якою ціною здобуто свободу та новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам’яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості, над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!