День Конституції в МПЛА

Всі наші люди, все шановне панство

Отримує єдине громадянство –

Від самого народження до скону.

Все інше – відповідно до закону.

 

28 червня о 9:20 народні депутати проголосували за Конституцію України. За ухвалення проголосували 315 депутатів (36 — проти, 12 — утрималися, 30 — не голосували). Вперше в залі парламенту пролунав затверджений Конституцією гімн. Народні депутати урочисто внесли до зали синьо-жовтий державний прапор.

 

До речі, оригінал Конституції з підписами тодішніх Президента Леоніда Кучми і Голови Верховної Ради Олександра Мороза широкій публіці продемонстрували вперше лише у 2016 році – до цього часу він постійно зберігався в Центральному архіві вищих органів влади.

 

Ухвалення Конституції стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

 

Що цікаво, День Конституції – це єдине державне свято, згадка про яке є в самому тексті Основного закону (стаття 161).

 

27 червня 2017 року в бібліотеці Маріупольського професійного ліцею автотранспорту серед учнів І та ІІ курсу відбувся круглий стіл, присвячений святкування 21 річниці Дня Конституції України. Захід підготували викладач історії, бібліотекар та соціальний педагог.

 

В межах заходу була підготована книжкова виставка «Конституція – мій перший підручник». Учні декламували вірші відомих українських поетів на патріотичну тематику. Під час підготовки до заходу використовувались архівні документи, спогади українських політиків, матеріали періодичних видань.