Славетне минуле нашого народу

30 січня 2017 року викладач історії Сазонова М.І. та учні групи 11 провели виховний захід, присвячений річниці битви під Крутами та Дню Соборності України.

 

Згідно з наказом Президента України, 2017 рік визнаний Роком Української революції 1917 - 1921 років. В 1917 році українці розпочали боротьбу за власну свободу та незалежність.

 

Визначними подіями цього періоду були битва під Крутами (29.01.1918) та підписання Акту Злуки між ЗУНР та УНР (22.01.1919).

 

 

В бою під Крутами українські студенти дали жорстку відсіч наступаючим на Київ частинам Червоної армії. Не дивлячись на невелику чисельність (всього 300 осіб) та юний вік (14-25 років), ці сміливі хлопці протягом 5 годин стримували сили ворога. Вони загинули, але не здались. Подвиг Героїв Крут назавжди залишиться в пам’яті українців.

 

22.01.1919 р. на Софійській площі в Києві були об’єднані дві частини України в єдину державу. Ця подія стала відправною точкою на довгому та тернистому шляху до Свободи та Незалежності.

 

Сьогодні ці дві події відзначаються на державному рівні. Молоде покоління українців має знати, пам’ятати та поважати славетне минуле нашого народу. Саме під час проведення подібних виховних заходів учні краще сприймають історичні події, проводять паралелі із сьогоденням.

 

Також в бібліотеці ліцею проведено годину спілкування та представлена тематична виставка літератури та періодичних видань.

 

Подібні заходи виховують серед молоді повагу до історичного минулого, почуття патріотизму, гордості за свою державу та свій народ.