Мій улюблений світ – без насильства

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 Днів проти насильства», в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім'ї - завдання, яке стоїть перед педагогами ліцею. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини.

 


В рамках Всеукраїнської акції в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту було проведено ряд заходів.

З метою профілактики ВІЛ та ризикованої поведінки серед учнівської молоді соціальний педагог Тімєєва О.О. провела цикл тренінгових занять Програми «Вчимося бути здоровими», де протягом п’яти днів учні вчилися усвідомлено ставитися до свого здоров’я та життя, набули знань та вмінь, що дозволять уникати ризиків у своїй поведінці та з відповідальністю робити свій життєвий вибір.

На одну із зустрічей було запрошено спеціалістів БО "Клуб"Майбутнє", яка займається наданням психологічної, соціальної, консультаційної, правової послуг ВІЛ-позитивним людям м. Маріуполя. Соціальні працівники надали інформаційну довідку про тестування на ВІЛ-інфекцію та роздали інформаційні листи щодо небезпеки захворювання на ІПСШ.

В бібліотеці ліцею будо створено книжкову виставку тематичної літератури.

Викладач історії провела з учнями круглий стіл на тему: «Крім права є ще й обов’язок».
Учні І курсу самі мали змогу виготовити буклети «Що таке насилля?».

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.