Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип

Пекельні цифри та слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов проклятий ожива
Рік тридцять третій. Голод... Голод...
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах.
І сім мільйонів! Боже мій!
Не долічила Україна.  

Страшні тридцяті роки ХХ століття... Скільки горя та страждань принесли вони нашому народу! У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі.

 


З метою поглиблення знань учнів про Голодомор як геноцид Українського народу, його причини, перебіг і наслідки, в ліцеї було проведено ряд заходів.

В бібліотеці ліцею в межах виставки «У пам’яті нащадків полин голодомору» бібліотекар під час свого виступу наголосила на сміливому чині Людей Правди та їх внеску у викриття злочинів комуністичного режиму, а також ознайомила учнів з відповідною літературою, яка є в бібліотеці.

Викладач історії провела урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…», акцентуючи увагу на тому, що Голодомор 1932-1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду.

3 метою гідного вшанування загиблих від геноциду, на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, 26 листопада працівники та учні ліцею взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку», що символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.