Міжнародний місячник бібліотек

З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) започатковано щорічне проведення у жовтні місяці Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

 


З 03 по 31 жовтня 2016 року в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Він пройшов під гаслом: "Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів". Особлива увага була приділена реалізації завдань розвитку в учнів мотивації до читання, виховання поваги до книги, консолідації зусиль бібліотеки ліцею для популяризації читання книги, використовуючи новітні технології, а також різноманітні форми і методи роботи з книгою і таким чином залучення до читання якнайбільше читачів.

В ліцеї було проведено виставку стіннівок "Історія виникнення книги" та  "Архітектурні пам’ятники книзі у світі" де учні взяли активну участь висвітивши цікаву інформацію.

Також в бібліотеці ліцею було оформлено розгорнуту ілюстровану книжкову виставку "Її велич українська книга", яка складалась із трьох розділів.  Біля виставки в першому розділі "Слово, яке не старіє" бібліотекар Савенко А.М. дала можливість книголюбам перегорнути сторінки золотого фонду української літератури. Любителі поетичного слова, яке бентежить душу, хвилює, збагачує духовно були ознайомлені з українськими поетами та розвитком поезії в Україні у другому розділі: "Поезії одвічна висота". Третій розділ "Хранителька добра - бібліотека"  розширив уявлення учнів про просвітницьку роль бібліотек у житті суспільства.  

Дуже хвилюючим пройшов інформаційний калейдоскоп "Храм, де завжди зберігається духовність". Бібліотекар Савенко А.М. та учениці Шишко В. та Комендровська К.  презентували вже в інноваційній формі цікаву та змістову інформацію про історію виникнення книги та бібліотек, про їх велич та значення в житті людини, а також  ознайомили присутніх з  найцікавішими бібліотеками світу.

Активну участь прийняли учні всіх груп в благодійній акції "Подаруй бібліотеці українську книгу!". Спочатку не було впевненості в позитивному результаті, але життя довело, що у нас навчаються чуйні і доброзичливі діти. Ефективність заходу – 18 подарованих книжок, які розміщені на книжковій виставці. Це оповідання, вірші, фантастика, словники, навчальна література та нариси з українського народознавства.

Цілі, поставлені під час проведення Всеукраїнського місячника в цілому досягнуті. Він запам’ятався читачам цікавими заходами, літературними новинками. Після проведених цих заходів спостерігається зростання читацької активності, збільшилася кількість відвідувачів бібліотеки.