150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

В Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту відбулись заходи, присвячені 150-ій річниці з дня народження першого президента України, визначного історика, археолога, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника, організатора української науки, громадсько-політичного і державного діяча, засновника Української Народної Республіки Михайла Грушевського (народився 29.09.1866 р.).

 


Протягом тижня в читальному залі бібліотеки ліцею представлено книжкову ілюстративну виставку-персоналію «М.Грушевський – легендарна постать України» і пройшла інформаційна бесіда «Історик, політик, державотворець», яку підготувала бібліотека Савенко А.М. Книжкова виставка має три розділи «Михайло Грушевський: життя та діяльність»,  «Праці М.С.Грушевського»,  «Політична і публіцистична діяльність М.С.Грушевського», зміст яких розкриває життєвий та творчий шлях автора, його наукову та публіцистичну діяльність. На запропонованій виставці представлені наукові видання, навчальні посібники з історії України, статті із періодичних видань. Презентована виставка – це вдячна данина поваги до великого українця і прагнення повніше ознайомити учнів з науковими надбаннями вченого.

Також викладач історії Сазонова М.І. підготувала і провела загальний урок для учнів І курсу. З учнями була розглянута постать Михайла Грушевського, яка  безумовно належить до найвидатніших особистостей в історії нашої держави. Неоцінима заслуга Грушевського перед українським народом полягає в тому, що він на величезному архівному матеріалі показав безперервність історії українського народу від часів Київської держави, довів, що український народ, як і всі інші слов’янські народи, має своє власне коріння. Українська нація завжди зберігала свою національну культуру та історію. Загалом його перу належить майже дві тисячі праць, в яких історія України просліджується від найдавніших часів до проголошення Української Народної Республіки. Михайло Грушевський не тільки писав історичні праці, але й сам, робив історію. Він був творцем українського життя. Для України він дав незвичайно багато: розвинув українську науку до європейського рівня, поширив нові думки, наблизив нас до західної культури, і надихнув громадянство новим духом, новим життям.