«Право на пам’ять»

18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв 75-ї річниці депортації кримськотатарського народу. У межах цієї події з учнями МПЛА була проведена виховна година до Дня боротьби за права кримськотатарського народу;  депортації кримських татар та інших народів Криму.

 

День Вишиванки у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

Цього року 16 травня  в Україні проводиться свято День Вишиванки. У Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту було проведено інформаційну годину спілкування до Дня вишиванки  «Мандрівка країною вишиванки».

 

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

8 травня  увесь світ відзначає День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Маріупольський професійний ліцей автотранспорту не залишився осторонь цієї важливої дати. З нагоди Дня пам’яті та примирення викладач історії розповіла учням про те, як відзначають цей день у Європі та продемонструвала відеоролик «Ціна перемоги: вклад українців у розгром нацизму».

 

Але головним заходом цього дня стала презентація проекту, з яким учень І курсу Темір Костянтин приймав участь в обласному конкурсі творчих проектів, присвяченому Дню пам’яті та примирення. Він створив проект екскурсійного маршруту «Автобус пам’яті» - «Цих днів не замовкає слава».

 

Сьогодні, 8 травня він презентував свій проект у нашому ліцеї.

33-м роковинам Чорнобильської катастрофи присвячується…

Журбо моя! Зажуре!

Ти сива, сиза, біла!

Ти чорний біль!

Чорнобиль! Ти у моїй крові.

 

33 роки тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.

 

Нині на тему Чорнобиля існує кілька відеоігор, десятки художніх і документальних фільмів та книжок і навіть комп’ютерний вірус.

 

Згадки і натяки на Чорнобиль звучать у піснях Девіда Бові, Адріано Челентано і таких українських музикантів, як «Скрябін», «Брати Гадюкіни» чи Тарас Петриненко та інші.

Через терні до зірок

День авіації та космонавтики відзначають 12 квітня в усьому світі. На думку науковців, космічний потенціал України надзвичайно високий, і наразі ракетно-космічна галузь є однією з провідних в українській економіці. Навіть під час кризи галузі вдається тримати виробництво на належному рівні.