м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії — Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Знехтування законодавчо закріпленими пріоритетами зовнішньої політики України, якою, власне, і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Події розгорталися стрімко та драматично — від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям життя і здоров’я. І це була лише ціна трьох місяців Євромайдану.

Дивитись презентацію

29 вересня по всій Україні пройшов незвичний урок – урок пам'яті, пам'яті про страту майже 30 тисяч євреїв в Києві в Бабиному Яру в вересні 1941 року, пам'яті про страшний злочин проти людства, про нелюдські вчинки і маніакальну жорстокість.

Детальніше...

22 червня 2021 року в Україні відзначається сумна і трагічна річниця – 80 років з того дня, як Німеччина напала на СРСР і на українські землі.

80 років минулого з того пам’ятного червневого ранку, як «Киев бомбили, нам объявили, что началася война!..»

80 років минуло від того, як страшна війна накрила своїм чорним покривалом величезну країну і все загорілось пекельним полум’ям від Балтійського до Чорного моря...

80 років з тої миті, як у життя людей увійшли слова «похоронка», «бомбёжка», «блокада», «крематорий», «Бабий Яр», «смерть», «голод», «страх».

80 років досить довгий термін, щоб  все забути, але ми не маємо на це права! Ми маємо пам’ятати для того, щоб те жахіття не повторилось знову.

Учні МПЛА також зберігають пам’ять про ті події. Для ліцеїстів пройшла тематична виховна година і був показаний документальний фільм з циклу «Велика війна» «Барбаросса».

Оскільки більша частина груп була на виробничій практиці, для них захід проводився в онлайн форматі.

Дивитися презентацію

20 лютого 2021 р. Україна відзначила 7 роковини розстрілів на Майдані Незалежності і вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Учні МПЛА разом з викладачем історії Сазоновою М.І. також не залишились осторонь цієї важливої історичної події. Було підготовлено та проведено ряд заходів, метою яких було виховання молоді в дусі патріотизму, прищеплення поваги до історичного минулого та подвигів співвітчизників, що загинули за гідність, свободу та незалежність України.

Детальніше...

15 лютого наша держава вшановує воїнів, які воювали на території інших держав. Ця дата вибрана невипадково. 15 лютого 1989 року завершилась Афганська війна. Ця війна тривала з 1979 до 1989 року. Причини цієї війни і місія наших солдат в Афганістані і досі є незрозумілими пересічним громадянам. Ціле покоління юнаків потрапили у горнило Афганістану. Вони вийшли з нього покаліченими морально і фізично.

Воїни-афганці – це не просто абстрактні люди, це наші батьки, дідусі, знайомі. Вони сьогодні живі і можуть розповісти нам про події тієї війни.

В МПЛА також пам’ятають подвиг афганців. Учні ліцею зібрали фото-матеріали, інформацію про знайомих їм воїнів-афганців та представили це у презентації під час виховної години.

Дивитися презентацію

29 січня наша держава відзначає річницю бою під Крутами. Подія, яка довгий час замовчувалась і значення якої постійно нівелювалось в масштабах загальнодержавної історії.

Морозним січневим днем 1918 року 300 українських юнаків, більшості з яких не було і 18 років, зустрілись в запеклому бою з ворожим отрядом. Ворогів було набагато більше. Вони були сильніші, краще озброєні, мали значний воєнний досвід. Але ці молоді хлопці, вчорашні діти, не побоялись зазирнути смерті в обличчя.

29 січня 1918 року біля містечка Крути на ближніх подступах до Києва зайняв оборону отряд армії УНР, який складався зі студентів та гімназистів. Вони прийняли рішення захищати Київ від чисельної армії більшовиків.

Звісно, що у них був вибір. Можна було залишитись вдома, можна було втекти на захід і перечекати тяжкі часи. Але вони обрали правильни, хоча й дуже тяжкий шлях. Шлях боротьби. Боротьби за свободу і незалежність свого народу і своєї держави.

Ці 300 юнаків у бою під Крутами пройшли свій шлях до кінця. Звісно, що вони не змогли зупинити більшовицьку навалу і захистити Київ. Однак, значення їх подвигу полягає в тому, що вони призупинили ворога. Показали, що в Україні є справжні патріоти і що Україна гідна бути вільною та незалежною.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

«Україна – це ми!»

Колектив та учні Маріупольського професійного ліцею автотранспорту долучились до загальнодержавного флешмобу і взяли участь у фотовиставці до Свята Соборності України.

Це важливий день для нас усіх, для всіх українців, для всіх громадян нашої молодої, але вже сильної держави.

В нашому ліцеї працюють і навчаються багато різних людей. Різних за статтю, за віком, за віросповіданням та національністю.  Однак нас всіх, як колектив, єднає спільна мета – гарно працювати і навчатись, щоб стати справжніми професіоналами своєї справи і успішно працювати для себе, своєї родини і своєї Батьківщини.

Так само і в Україні. В ній живе багато людей різних національностей, але всі вони є віддані громадяни України. І Свято Злуки кожного року нам нагадує про те, що наша сила в єдності, в соборності.

Наші учні на знімку красиві, талановиті, успішні. Бо вони разом, бо вони об’єднані і зібрані заради спільної мети. Бо вони – це Україна! Молода, талановита, успішна, об’єднана! А Україна – це ми!!!

Детальніше...

Copyright © 2020. МПЛА 64