Козацькі забави

Козацтво вже давно поширилося за межі Запорозької області і напередодні свята Покрови та Дня захисника України лави реєстрового козацтва поповнили 12 учнів (хлопців та дівчат) Маріупольського професійного ліцей автотранспорту. Посвяту провів настоятель храму Святителя Петра Могили Донецької єпархії УПЦ перед “Козацькою” іконою Богородиці, покровителькою православно-канонічного козацтва, адже саме перед цим святим образом праведний Петро Калнишевський, який є духовним керманичем всього Українського козацтва, схиляв коліна з молитвою: «Молимо, покрий нас чесним Твоїм Покровом і визволи нас від усякого зла».

 

Почесними гостями на цьому святі були генерал Маріупольської міської козацької організації УРК Нехаєвський Сергій Костянтинович, отаман Ліпатов Михайло Васильович, помічник отамана старший лейтенант Дзюба Олександр Євгенович. Саме вони були суддями на спортивних змаганнях між куренями-командами наших козаків, які провела Дернова Ганна Олексіївна- викладач фізичної культури МПЛА.

«Право на пам’ять»

18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв 75-ї річниці депортації кримськотатарського народу. У межах цієї події з учнями МПЛА була проведена виховна година до Дня боротьби за права кримськотатарського народу;  депортації кримських татар та інших народів Криму.

 

День Вишиванки у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

Цього року 16 травня  в Україні проводиться свято День Вишиванки. У Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту було проведено інформаційну годину спілкування до Дня вишиванки  «Мандрівка країною вишиванки».

 

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

8 травня  увесь світ відзначає День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Маріупольський професійний ліцей автотранспорту не залишився осторонь цієї важливої дати. З нагоди Дня пам’яті та примирення викладач історії розповіла учням про те, як відзначають цей день у Європі та продемонструвала відеоролик «Ціна перемоги: вклад українців у розгром нацизму».

 

Але головним заходом цього дня стала презентація проекту, з яким учень І курсу Темір Костянтин приймав участь в обласному конкурсі творчих проектів, присвяченому Дню пам’яті та примирення. Він створив проект екскурсійного маршруту «Автобус пам’яті» - «Цих днів не замовкає слава».

 

Сьогодні, 8 травня він презентував свій проект у нашому ліцеї.

33-м роковинам Чорнобильської катастрофи присвячується…

Журбо моя! Зажуре!

Ти сива, сиза, біла!

Ти чорний біль!

Чорнобиль! Ти у моїй крові.

 

33 роки тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.

 

Нині на тему Чорнобиля існує кілька відеоігор, десятки художніх і документальних фільмів та книжок і навіть комп’ютерний вірус.

 

Згадки і натяки на Чорнобиль звучать у піснях Девіда Бові, Адріано Челентано і таких українських музикантів, як «Скрябін», «Брати Гадюкіни» чи Тарас Петриненко та інші.