м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Пілотне впровадження проєкту SELFIE у закладах П(ПТ)О

Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським фондом освіти за підтримки Міністерства цифрової трансформації України розпочав пілотне впровадження проєкту SELFIE у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

20 квітня 2021 року Маріупольський професійний ліцей автотранспорту прийняв участь в установчому вебінарі щодо запуску пілотного проєкту SELFIE. Наш заклад був відібраний для реалізації проєкту, як один з трьох закладів П(ПТ)О Донецької області.

Відкрили онлайн-зустріч та звернулися з привітальним словом до учасників:

  • Артур Селецький, заступник міністра освіти і науки України з питань цифровізації;
  • Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції в Україні;
  • Мартін Шрьодер (MartinSchröder), керівник другого відділу програм зовнішньої допомоги "Місцевий і людський розвиток", представництво ЄС в Україні;
  • Ів Пюні (Yves Punie), заступник голови підрозділу з питань людського капіталу та зайнятості Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії;
  • Мануела Пріна (Manuela Prina), голова підрозділу з питань визначення та розвитку компетентностей Європейського фонду освіти;
  • Сюзанна М. Нільсен (Susanne M. Nielsen), фахівець з питань розвитку людського капіталу, координатор Європейського фонду освіти в Україні.

SELFIE – це  проєкт Європейської комісії. Онлайн-інструмент, спрямований на допомогу закладам освіти в самооцінці ефективності впровадження цифрових технологій в освітньому процесі.

Метою пілотного проєкту SELFIE є сприяння цифровій трансформації закладів професійної (професійно-технічної) освіти на основі звітів із самоаналізу, отриманих за результатами заповнення онлайн анкет.

Протягом двох тижнів закладам освіти потрібно організувати опитування учнів, вчителів та керівників щодо оцінювання різних аспектів цифровізації в закладі. За результатами заклади освіти отримують детальний інтерактивний звіт щодо стану впровадження ІТ технологій в освітній та управлінський процес, а також рекомендації щодо подальшого розвитку. І ця робота стимулюватиме розроблення аргументованої освітньої політики, стратегії розвитку закладу та побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти на засадах застосування інноваційних технологій.

Друга частина конференції проходила у форматі секційних засідань, де координатори закладів освіти ознайомилися з інструментом SELFIE, отримали практичні консультації та зареєстрували свої заклади освіти на платформі SELFIE.

Реалізацію пілотного проєкту заплановано у 10-ти областях та місті Києві впродовж квітня-травня 2021 року.

Copyright © 2020. МПЛА 64