м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

До Дня української писемності та мови

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування»
Панас Мирний.

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

За своєю мелодійністю українська мова вважається другою в світі, поступаючись тільки італійській. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей.

Мова – запорука існування народу. Захищаючи рідну мову – захищаємо свою честь, гідність, право на існування, право на майбутнє. Тож плекаймо, зберігаймо, розвиваймо рідну та співучу українську мову!

https://www.youtube.com/watch?v=vTtfzL-SyGg

Вже традиційно в цей день проходить Радіодиктант національної єдності. Цього року він Ювілейний ХХ , відбудеться 9 листопада о 9:00.

Кожен може взяти участь!!!

Трансляція відбудеться:

 

Розкажіть, як ви долучились до флешмобу.

Надсилайте фото або текс:

https://www.instagram.com/mpla64/,

https://www.facebook.com

Copyright © 2020. МПЛА 64