м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Співпраця із навчальними закладами, роботодавцями та Центром зайнятості.

Сьогодні актуальними є інноваційні підходи до профорієнтаційної роботи. В умовах, коли щорічно з'являються нові професії, коли наукова революція розвивається – ринок праці потребує кваліфікованих кадрів.

Суспільство потребує роз'яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі. Якщо ж вибір професії зроблено необгрунтовано, то вона не принесе людині задоволення, і психологічно особистість не буде готова до кращих результатів та показників. Особистість буде деградувати і її оточення матиме несприятливий психологічний клімат.

Саме тому, за ініціативи директора Маріупольського професійного ліцею автотранспорту Головань Віри Іванівни 11 лютого 2020 року у МПЛА був проведений круглий стіл за участю керівництва та представників міського центру зайнятості, методично-консалтингового  Центу Маріупольської міської ради, директорів закладів освіти Лівобережнього району та представників роботодавців- ПАТ «МК «Азовсталь» та ТОВ «Маріта».

Представниками підприємств- роботодавців до уваги присутніх була наведена інформація про наявність вакансій, рівень заробітної плати, можливість кар´єрного зростання робітників.

Керівництвом центру  зайнятості було  донесено до присутніх дуже важливу інформацію, а саме  про ринок праці, про потребу роботодавців в розрізі професій, наголосивши при цьому про пріоритети робітничих професій.

Директор ліцею  Віра Іванівна Головань  ознайомила присутніх з історією навчального закладу, переліком професій та напрямами підготовки у ліцеї, досягненнями учнів та  випускників,  участю ліцею у  міжнародних проєктах , із навчально- матеріальною  базою ліцею та  побутовими  умовами .

Профорієнтаційна робота буде досить ефективною лише при спільному партнерстві, адже розвиток трудового потенціалу закладається в школі. І від того, як зорієнтований буде випускник, залежить його майбутнє.  Тому  наступним етапом комплексу заходів стане проведення професіографічних екскурсій на виробничі  підприємства регіону за напрямками професійної діяльності, з урахуванням анкетного опитування  конкретних учнів з метою ознайомлення з тою чи іншою професією наживо.

Круглий стіл завершився розумінням всіх учасників, що тільки  спільна робота роботодавців, фахівців служби зайнятості та навчальних закладів допоможе випускникам зробити правильний вибір майбутнього професійного шляху та сприятиме їх професійному розвитку.

Copyright © 2020. МПЛА 64