м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
+38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 266 від 26.02.2019 року

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 266 від 26.02.2019 року «Про затвердження Переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри  за рахунок коштів державного бюджету  у 2019 році», 27 листопада  2019 року з метою оновлення матеріально-технічної бази, сприяння якісної підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб економіки та сучасного ринку праці у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту  відбулось відкриття Регіонального навчально-практичного центру  слюсарного напрямку. Тепер тут навчатимуть за професіями «Слюсар-ремонтник», «Слюсар механоскладальних робіт», «Слюсар-інструментальник», «Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин».

На відкриття були запрошені гості:  директор НМЦ ПТО у Донецькій області Гончаров Е.В., директор з розвитку ТОВ «Метинвест-Промсервіс» Моторін В.А., начальник  відділу кадрів  «МК Азовсталь», Кочетков В.М., директор міського центру зайнятості Чуприн  Ю.П, представники Департаменту транспорту та зв´язку Маріупольської міської ради Остапенко С.Є. та Тамашаускас А.А.,  експерти  промполігону ТОВ «Метинвест- Промсервіс» Хорунжий М.П. та Сайганов В.Г., директори  ЗП(ПТ)О Маріупольського регіону.

Для створення центру на навчальний заклад виділено субвенцію у сумі 266 тис. грн, яку було спрямовано на придбання обладнання та устаткування, а саме верстату для гнуття листового металу, верстату  гільотинного для металу, свердлувальних верстатів, гідравлічного та гвинтового пресів, компресора, тельфера електричного, кутових шліфувальних машин, верстаті для заточування ріжучого інструменту та ручного слюсарного інструменту.

Відкриттю Центру передувало проведення комплексу робіт, за рахунок коштів спеціального фонду та коштів бюджету розвитку, які були спрямовані на підготовку приміщень для вищезазначеного обладнання, а саме:  капітальний ремонт  кабінету спецтехнології, який обладнаний  інтерактивним комплексом; виконано опоряджувальні роботи; реконструйована система вентиляції; замінено систему освітлення тощо. Також майстерні оснащені новим слюсарним приладдям, плакатами з охорони праці та пожежної безпеки, стендами з інструкційними завданнями. На це  було залучено 448,2 тис.грн. коштів  бюджету розвитку та  132,8 тис. грн. коштів спеціального фонду.

Директор НМЦ ПТО у Донецькій області Гончаров Е.В. у привітальній промові наголосив на тому, що відкриття центру дозволить готувати компетентних спеціалістів та забезпечить підготовку конкурентоспроможних на ринку праці кваліфікованих робітників.

Представники підприємств-соціальних партнерів зазначили, що вже протягом багатьох років тісно співпрацюють з ліцеєм: - надають місця учням ліцею для проходження виробничого навчання та виробничої практики, здійснюють професійно-технічну підготовку та перепідготовку робітників підприємства на базі МПЛА. А завдяки появі навчально-практичного центру якість підготовки учнів та робітників значно покращиться, з'являться нові можливості та перспективи.

Директор Маріупольського центру зайнятості Юрій Чуприн зазначив, що створення сприятливих  умов  для  якісної підготовки  робітничих кадрів у Маріуполі є пріоритетним.

Після теплих слів директор НМЦ ПТО у Донецькій області Гончаров Е.В. та представники підприємств-соціальних партнерів   урочисто перерізали червону стрічку на знак відкриття центру та оглянули майстерню із  сучасним  обладнанням. Учні  ліцею  показали для присутніх майстер-клас на новому обладнанні.

Після огляду майстерень  на урочистій нараді з усіма присутніми гостями Едуард Гончаров  вручив грамоту від навчально-методичного центру в Донецькій області директору  Маріупольського професійного ліцею автотранспорту Головань В.І. та подяки викладачам та майстрам навчального закладу.

Адміністрація  Маріупольського професійного ліцею автотранспорту, педагогічний колектив, учні та батьки висловлюють велику подяку Міністерству освіти і науки України за виділені кошти для відкриття такого необхідного, сучасного навчально-практичного центру, оновлення матеріально-технічної бази для підготовки висококваліфікованих робітників, затребуваних на сучасному ринку праці.

Copyright © 2020. МПЛА 64