м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Завершився другий день регіонального відбору міжнародного конкурсу WorldSkills Ukraine 2021/2022 в Донецькій області.

Змагання у компетенції «Перукарське мистецтво» проходило на базі Маріупольського професійного ліцею автотранспорту. Учасники та журі конкурсу, гості ліцею були приємно вражені умовами проведення заходу. Конкурс проходив у світлих, комфортних, щойно відремонтованих приміщеннях гуртожитку ліцею. Робоче місце кожного учасника конкурсу було укомплектовано новими меблями та перукарським обладнанням. Це стало можливим завдяки допомозі Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Детальніше...

Нагрудний знак «Василь Сухомлинський» – відомча заохочувальна відзнака Міністерства освіти і науки України, що була заснована 11 липня 2005 року. Нею «відзначаються педагогічні та науково-педагогічні працівники, державні службовці, інші працівники сфери освіти, які зробили вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки, досягли визначних успіхів у виховній, навчальній, навчально-виховній, навчально-виробничій роботі, навчально-методичному забезпеченні загальної середньої та професійно-технічної освіти, розробці програм розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти, організації навчально-методичної та науково-методичної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації педагогічних кадрів, розвитку педагогічної освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, впровадженні сучасних методів теорії і практики навчання і виховання, визначенні перспектив та напрямів розвитку загальної середньої та професійно-технічної освіти».

Детальніше...

Дуже хвилююча мить для здобувачів освіти.... В ліцеї відбулася посвята в першокурсники. Співали,  танцювали, пародіювали, грали та відігравали ролі. Серед нових членів нашої ліцейної родини дуже багато талантів. Наше завдання – не втратити їх і розвинути.

Детальніше...

Першого вересня 2021 року в затишному дворі Маріупольського професійного ліцею автотранспорту відбулась урочиста лінійка.

До нашої родини приєднались 6 груп першокурсників, яких привітала директор ліцею Віра Головань та педпрацівники. Здобувачі освіти другого та третього курсів розповіли «першачкам» про деякі особливості освітнього процесу, а також запропонували свою допомогу у разі потреби.

Детальніше...

Одним із хвилюючих моментів для випускників завжди є державна кваліфікаційна атестація. Цього року в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту на державну кваліфікаційну атестацію вийшли чотири групи за такими професіями: «Слюсар-ремонтник. Електрозварник ручного зварювання», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій категорії «С», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій категорії «С». Машиніст крана автомобільного» та «Перукар (перукар-модельєр)».

Усі здобувачі освіти показали достойний рівень знань. Вітаємо з подоланням чергового етапу.

Детальніше...

Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським фондом освіти за підтримки Міністерства цифрової трансформації України розпочав пілотне впровадження проєкту SELFIE у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

20 квітня 2021 року Маріупольський професійний ліцей автотранспорту прийняв участь в установчому вебінарі щодо запуску пілотного проєкту SELFIE. Наш заклад був відібраний для реалізації проєкту, як один з трьох закладів П(ПТ)О Донецької області.

Детальніше...

Наприкінці І семестру учні ІІ курсу Маріупольського професійного ліцею автотранспорту Гуніна Юлія та Грішенок Микола взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч-2020» під керівництвом викладача Славінської О.В. учні добре попрацювали та показали непоганий рівень володіння англійською мовою.

Лише на початку квітня були підведені підсумки конкурсу: Юлія Гуніна набрала 75 балів та посіла почесне ІІ місце; Микола Грішенок також показав достойний рівень, набравши 65 балів.

Учні та викладач отримали сертифікати та заохочувальні подарунки. Дякуємо організаторам конкурсу за можливість перевірити свої знання з англійської мови.

Вітаємо учасників та бажаємо подальших успіхів!

Детальніше...

10 квітня 2021 року учасники освітнього процесу Маріупольського професійного ліцею автотранспорту долучились до весняних висадок дерев проєкту «Озеленення Планети».  Сподіваємось, що це буде нашим внеском не лише в озеленення території ліцею, але й маленьким кроком до боротьби з глобальним потеплінням.

Детальніше...

У рамках візиту гості оглянули стан та якість виконання ремонту гуртожитку, який здійснюється за фінансування Програми ООН із відновлення та розбудови миру, а також оглянули обладнання , яке вже надійшло до ліцею в рамках проекту «Освітній кластер – конкурентний  робітник», що реалізується спільно з ГО «Фонд розвитку Маріуполя». З адміністрацією ліцею були розглянуті проблеми, пов´язані  із  налагодженням партнерських стосунків з роботодавцями, впровадженням в освітній процес курсу «Основи підприємництва», обговорені пропозиції до Плану стратегічного розвитку ліцею на 2021-2025 рр.

Так! Я число! Надточне і знаменне!

Вас не потішу надто балачками.

Сьогодні День Народження у мене,

Тож з’їм свій тортик разом із свічками

За мить, як зайде час на другу ночі

В Святого Круга марево магічне,

І радіанні тіні-поторочі

Поманять в кола обертання вічне.

Я – Знак Землі, бо в плин її орбіти

Пі додає чисельної оскоми.

Й планету може з пантелику збити

Неточність моїх знаків після коми.

На мить лиш спинить мого свята казка

Кривою кола обертання сталі.

Цей День настав! Маестро! Туш, будь ласка!

Пі – три, чотирнадцять і, звісно, все що далі.

Відоме на весь світ число має кілька назв: «число Лудольфа», «кругова постійна» і «архимедова константа». Останні три цифри, які замикають 144 символи після коми - 666,  яким надають магічного значення.

Детальніше...

20 лютого 2021 р. Україна відзначила 7 роковини розстрілів на Майдані Незалежності і вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні.

Учні МПЛА разом з викладачем історії Сазоновою М.І. також не залишились осторонь цієї важливої історичної події. Було підготовлено та проведено ряд заходів, метою яких було виховання молоді в дусі патріотизму, прищеплення поваги до історичного минулого та подвигів співвітчизників, що загинули за гідність, свободу та незалежність України.

Детальніше...

Крізь роки промовляє до нас Леся Українка, вклавши у вуста Мавки, героїні чудової «Лісової пісні», ці особливо яскраві слова, що стали пророчими для самої поетеси, яка в собі, у своєму серці несла вогонь поезії, вогонь любові. Ця тендітна жінка виявилася мужнішою за багатьох чоловіків, бо інколи мужність потрібна вже для того, щоб просто жити.

Детальніше...

15 лютого наша держава вшановує воїнів, які воювали на території інших держав. Ця дата вибрана невипадково. 15 лютого 1989 року завершилась Афганська війна. Ця війна тривала з 1979 до 1989 року. Причини цієї війни і місія наших солдат в Афганістані і досі є незрозумілими пересічним громадянам. Ціле покоління юнаків потрапили у горнило Афганістану. Вони вийшли з нього покаліченими морально і фізично.

Воїни-афганці – це не просто абстрактні люди, це наші батьки, дідусі, знайомі. Вони сьогодні живі і можуть розповісти нам про події тієї війни.

В МПЛА також пам’ятають подвиг афганців. Учні ліцею зібрали фото-матеріали, інформацію про знайомих їм воїнів-афганців та представили це у презентації під час виховної години.

Дивитися презентацію

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». У цей день педагогічна спільнота України проводить заходи щодо підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю, створення кращого Інтернету для всіх.  

Детальніше...

Традиційно, на початку листопада в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту проходить тиждень української мови та літератури. Новим для цього року було те, що всі заходи, заплановані на тиждень, проходили в умовах змішаного навчання.

Тиждень розпочався 09 листопада у День української писемності та мови. У цей день учні, які відвідали заклад освіти, а також деякі педпрацівники, написали радіодиктант національної єдності. Учням, які цього дня навчались дистанційно, було запропоновано написати диктант з дому.

Детальніше...

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування»
Панас Мирний.

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови.

Детальніше...

В рамках Конкурсу Грантів  на покращення можливостей для працевлаштування та підвищення конкурентоздатності випускників закладів ПТО в Луганській, Донецькій  та Запорізькій областях Маріупольським професійним ліцеєм автотранспорту разом із ГО «Фонд розвитку Маріуполя»  було розроблено  проєкт «Освітній кластер – конкурентний робітник». На даний час проєкт прийнятий ПРООН  до фінансування.

Детальніше...

Колектив Маріупольського професійного ліцею автотранспорту щиро вітає викладача спецтехнології Дейко Валентину Андріївну із поважним ювілеєм. Ювілей – це не просто свято, це здобутки всіх років життя. Ми знаємо Вас як яскраву, неординарну особистість, висококваліфікованого викладача, яка може пишатися своїми успіхами та досягненнями. Професіоналізм, талант, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість у досягненні поставлених цілей дали змогу Вам досягти значних успіхів у Вашій діяльності, здобути шану та повагу серед колег та учнів. Нехай мирне небо на рідній землі надихає на здійснення усіх планів та мрій. Невичерпної Вам спраги життя, стійкості і терпіння, удосконалення і розуміння, витривалості і здоров’я, успіхів і добробуту до нових ювілеїв!

У зв'язку з погіршенням ситуації з COVID-19 в Донецькій області та переходом назмішану форму навчання, педагоги МПЛА з 19.10.2020 почали працювати з учнями через веб-сервіс Classroom.

Для того, щоб удосконалити навички роботи педпрацівників з даним сервісом, викладачі Надія Войнова, Ірина Ярошова та Світлана Пічкур провели для колег майстер-клас.

Час за роботою пролетів непомітно. Викладачі плідно попрацювали і тепер очікують на зворотній зв'язок від учнів.

Детальніше...

З метою виконання навчальних планів і програм на 2020-2021 навчальний рік на час  карантину з 15.10.2020 по 15.11.2020  Маріупольський професійний ліцей автотранспорту переходить на змішану форму навчання:

  • Теоретичне навчання проводитиметься за розкладом дистанційно. Усі педагоги працюватимуть з учнями через веб-сервіс Classroom. Посилання на кімнату з кожного предмету будуть надані особисто учням через доступний спосіб комунікації.
  • Виробниче навчання та виробнича практика проходитимуть за розкладом у майстернях ліцею та в цехах підприємств міста з дотриманням відповідних санітарно-епідеміологічних правил і норм.
  • Уроки практичного водіння автомобіля та практичного керування краном автомобільним будуть проводитись за індивідуальним графіком занять для кожного здобувача освіти з дотриманням відповідних санітарно-епідеміологічних правил і норм.

Консультування з педагогічними працівниками ліцею відбуватиметься через особисту електронну пошту або телефоном (за погодженням).

Бажаємо всім здоров’я та плідної праці!

Так вважають не лише працівники МПЛА, але й учні. Тому у травні 2020 р. учень гр. 35 Видрін Максим під керівництвом викладача німецької мови Єрмакової Антоніни взяв участь у черговому конкурсі від інституту Гете в Києві. Наприкінці серпня були підведені підсумки Всеукраїнського дистанційного конкурсу з німецької мови «Моя професій – за кулісами» в рамках проєкту «Міст до професії. Німецька мова в професійно-технічному навчальному закладі». Максим посів ІІ місце й отримав грамоту, вітальну листівку, сумку з художньою літературою та фільмами мовою оригіналу.

Вітаємо Максима та Антоніну Володимирівну! Бажаємо подальших перемог, успіхів у навчанні та викладанні!!

Колектив педагогів  та учнів Маріупольського професійного ліцею автотранспорту висловлює подяку адміністрації Маріупольської міської ради за вирішення питання щодо подовження транспортного забезпечення до зупинки «Автотранспортний ліцей».

Наявність постійного транспортного сполучення дасть можливість учням, педагогам та мешканцям мікрорайону більш раціонально, з користю використовувати свій час.

Сьогодні ми вкотре відчули турботу міської влади про мешканців міста.

Детальніше...

Перше вересня  -  це день, з якого   починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті  роки, а учням- до своєї домівки – у школи та ліцеї. Це завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути!

Детальніше...

23 червня 2020 р. напередодні засідання робочої групи в рамках  розробки Стратегії розвитку 2020-2030 (Ukraine DG East Project, Маріуполь)  до Маріуполя завітала екс-міністр освіти і науки України, проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка Лілія Гриневич.

Детальніше...

18 червня в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту відбулася Державна кваліфікаційна атестація у групі з однієї найбільш затребуваної професії у м.Маріуполі «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». На випускників цієї групи вже чекають на МК «Азовсталь».

Детальніше...

  • 1
  • 2

Copyright © 2020. МПЛА 64