SKILLS LABS: «Власна справа 2.0»

Обгрунтування

Навички підприємництва стають все більш важливими, щоб допомогти молоді пристосуватися до змін. Потреби в економіці та системі професійної освіти та підготовки (ПТО) можуть відігравати важливу роль, допомагаючи багатьом молодим людям придбати ці навички. Ці навички стосуються підприємницького таланту і навичок, необхідних для започаткування та успішного ведення бізнесу.

 

Навички підприємництва буде корисним для всіх, незалежно від того, чи планує молодь розпочати свій власний бізнес, оскільки підприємницька поведінка може бути цінним явищем на будь-якому робочому місці.

  • Загалом 31,9% молодих людей під час дослідження «Молодь України 2017» (на замовлення Міністерства молоді та спорту України) визначили, що вони хотіли би відкрити свій власий бізнес.
  • В той же час самих підприємців тільки 3.3%, що означає, що молоді люди, стикаючись з сьогоденням, не можуть стати або протриматись бути підприємцями.

 

Ці дані свідчать про актуальну потребу в розвитку підприємництва. Але практично всі програми в Україні з розвитку підприємництва спрямовані на випускників університетів, в той час коли інші мешканці громад – переселенці та місцеві жителі, особливо із груп постраждалих від збройного конфлікту, мають потребу у самозайнятості, відкритті власної справи та працевлаштування.

 

Молодь, яка братиме участь у підприємницьких тренінгах, також покращать свої навички з наступних сфер:

- рішення проблеми

- прийнятті рішень

- взаємодії з людьми

- командна робота

- управління фінансами

- ораторське мистецтво

- покращать впевненість у власні сили

- розвинуть креативність, почуття відповідальності та можливість працювати в команді.

 

Цим новим навичкам ще не навчають у професійно-технічних закладів. 

 

Мета програми: допомогти молодим людям з уразливих груп населення стати активними членами суспільства, мінімізувати молодіжне безробіття та трудову міграцію, а також надати необхідні знання та інструменти для відкриття власної справи з урахуванням сталого розвитку, переселенцям, місцевим мешканцям, які постраждали від збройного конфлікту

 

Завдання програми:

1) Розуміти підприємництво

2) Навчити, як стати підприємцем на практиці

3) Розвинути підприємницький дух та ключові навички підприємництва

4) Навчити навичкам, необхідним в підприємництві

 

Тривалість та географія: 2 місяці, 8 зустрічей, 3 години кожна зустріч у містах Маріуполь, Краматорськ, Авдіївка.

 

Учасники: до 30 осіб в кожному місті з числа молоді у віці з 16 до 35 років (загалом до 90 осіб), учні та випускники ВНЗ, ПТНЗ, коледжів та технікумів, шкіл, як місцеві мешканці, так і переселенці, що постраждали від збройного конфлікту з населених пунктів: Маріуполь, Краматорськ, Авдіївка, Добропілля, Зугрес, Курахове та у громадах поряд з цими містами, і які хочуть започаткувати власну справу.

 

Відбір учасників:

1) надсилання мотиваційного листа, заповнення google-анкети

2) зобов’язання розпочати свій бізнес після закінчення програми (підписання меморандуму з учасниками)

3) особисте інтерв’ю (можливий скайп)

4) вибір учасників.

 

Після закінчення Програми учаснику/учасниці видається Сертифікат про закінчення.

 

Учасники отримують папку Програми, яка також містить список корисних матеріалів (роздаткові матеріали від тренерів).