Засідання методичної секції викладачів фізики, математики, інформатики у Маріупольському методичному об’єднанні

27 вересня 2016 року в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту відбулось об’єднане засідання методичних секцій викладачів фізики, математики та інформатики Маріупольського методичного об’єднання.

Відкрила засідання методист НМЦ ПТО у Донецькій області Глобіна Ніна Сергіївна, яка привітала присутніх з початком навчального року, побажала творчих успіхів, наснаги і плідної праці.

 


Загальне питання, яке всіх цікавило та на яке звертали увагу керівники всіх секцій, це зміни до програм, затверджені наказом МОН №826 від 14.07.2016 року. Опираючись на власний досвід та на методичні рекомендації НМЦ ПТО в Донецькій області, керівники проаналізували ці зміни, обговорили кількість лабораторних та практичних робіт, тематичних оцінювань навчальних досягнень учнів та методику викладання предметів природничо-математичного циклу.

Про особливості викладання в 2016-2017 навчальному році предмета «Інформатика» більш докладно повідомила керівник регіональної методичної секції викладачів інформатики Н.В.Войнова. Надія Володимирівна підготувала презентацію, за допомогою якої  ознайомила присутніх з необхідною документацією, в тому числі і з вимогами до технічних специфікацій комп’ютерної техніки для навчальних закладів. Керівник також наголосила на особливостях оцінювання предмету та надала перелік деяких корисних ресурсів для самоосвіти.

Кожухар Тамара Омелянівна – керівник регіональної методичної секції викладачів математики надала рекомендації щодо організації роботи в новому навчальному році відповідно до змін у програмі та звернула увагу на складання поурочно-тематичних планів з математики.

Керівник регіональної методичної секції викладачів фізики Сосунов Володимир Володимирович згадав про серпневу веб-конференцію            «Учені НАПН України – українським учителям» та висловив свою думку щодо неї,  звернув увагу на новий вид діяльності, що вперше увійшов до програми з фізики як обов’язковий – виконання навчальних проектів. Також Володимир Володимирович порушив питання щодо проведення олімпіад, а саме – про необхідність проведення їх в системі ПТО окремо від шкіл.

Завершуючи засідання, Глобіна Н.С. нагадала про методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання та наголосила на важливості їх застосування при плануванні уроків та позакласних заходів. Також методист надала рекомендації щодо планування роботи секції, нагадала про основні моменти атестації педагогічних працівників та відповіла на питання учасників засідання.