м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Сумлінна мисль то не має меж

її спинити годі.

І ти, Чорнобилю, ти теж

не маєш меж … сьогодні.

(Олександр Шарварок)

26 квітня 1986 року сталась найбільша в світі техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській АЕС. Вже 35 років минуло з того страшного дня, який розділив життя людства на «до» і «після». Загибель людей, забруднення території, хронічні хвороби майбутніх поколінь, закинуті міста і села – це ціна використання «мирного атому», ціна людської недбалості та неуважності. Безпрецедентна за масштабами і наслідками техногенна катастрофа стала національною трагедією для багатьох народів, вона прирекла на страждання мільйони людей, породила тривогу за майбутнє дітей, змінила середовище їхнього проживання і навіть психологію. Чорнобильська трагедія повинна стати уроком для всього людства.

Детальніше...

12 квітня 1961 року космонавт Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі на космічному кораблі «Восток».

Цей політ, який відбувся 60 років тому, став початком нової космічної ери для землян. Керував першим в історії польотом людини в космос Сергій Павлович Корольов. Саме завдяки праці видатного конструктора Гагарін зробив один виток навколо планети і успішно повернувся на Землю, провівши на орбіті загалом 108 хвилин.

Детальніше...

Так! Я число! Надточне і знаменне!

Вас не потішу надто балачками.

Сьогодні День Народження у мене,

Тож з’їм свій тортик разом із свічками

За мить, як зайде час на другу ночі

В Святого Круга марево магічне,

І радіанні тіні-поторочі

Поманять в кола обертання вічне.

Я – Знак Землі, бо в плин її орбіти

Пі додає чисельної оскоми.

Й планету може з пантелику збити

Неточність моїх знаків після коми.

На мить лиш спинить мого свята казка

Кривою кола обертання сталі.

Цей День настав! Маестро! Туш, будь ласка!

Пі – три, чотирнадцять і, звісно, все що далі.

Відоме на весь світ число має кілька назв: «число Лудольфа», «кругова постійна» і «архимедова константа». Останні три цифри, які замикають 144 символи після коми - 666,  яким надають магічного значення.

Детальніше...

17 березня в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту відбувся бінарний урок (спецтехнологія і німецька мова) з теми «»Німецькі автомобілі», який підготували викладач спецтехнології Кононенко І.А. і викладачка німецької мови Єрмакова А.В. Урок був проведений в групі здобувачів освіти ІІІ курсу, які навчаються за професією «Машиніст крана автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій категорії «С». Урок пройшов дуже жваво. Здобувачі освіти активно досліджували минуле, сучасне і майбутнє відомих німецьких автомобільних брендів «Mercedes Benz», «Volkswagen», «Audi» тощо, використовуючи при цьому різноманітні форми і методи роботи: мозковий штурм, презентація відомих марок німецьких автомобілів, комп’ютерне тестування, робота з професійною термінологією, перегляд відеоролика про один з найбільших і найвідоміших автомобільних заводів Німеччини, захист міні-проєктів з теми «Німецький автомобіль майбутнього». На уроці по черзі лунала то українська, то німецька мова. Здобувачі освіти показали на уроці гарні знання як зі спецтехнології, так і з німецької мови.

Детальніше...

Протягом першого тижня березня в МПЛА були проведені заходи в межах тижня іноземної мови, присвячені початку весни.

Учні ІІ та ІІІ курсів позмагались у конкурсі письмового перекладу. Продемонструвати навички усної розмовної іноземної мови учні змогли під час конкурсу діалогів.

У групах І та ІІ курсів були проведені бесіди: «Англійська – найпоширеніша мова світу», «Німецька – рідна мова ста мільйонів європейців».

Наприкінці тижня, дівчата І курсу привітали викладачів виготовленими листівками з привітаннями німецькою та англійською мовами!

Зі святом весни!

Детальніше...

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». У цей день педагогічна спільнота України проводить заходи щодо підвищення освіченості з питань безпечного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю, створення кращого Інтернету для всіх.  

Детальніше...

Традиційно, на початку листопада в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту проходить тиждень української мови та літератури. Новим для цього року було те, що всі заходи, заплановані на тиждень, проходили в умовах змішаного навчання.

Тиждень розпочався 09 листопада у День української писемності та мови. У цей день учні, які відвідали заклад освіти, а також деякі педпрацівники, написали радіодиктант національної єдності. Учням, які цього дня навчались дистанційно, було запропоновано написати диктант з дому.

Детальніше...

Copyright © 2020. МПЛА 64