Тиждень української мови та літератури в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

«У мові – чари барвінкові,

аж сяють барви веселкові!»

 

 

Саме під таким девізом був проведений в МПЛА Тиждень української мови та літератури. Предметний тиждень уже традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

 

З 05 по 12 листопада в ліцеї відбулись найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

 

Тиждень розпочався виставкою художньої літератури «Українське слово: історія і сучасність», яку підготувала бібліотекар ліцею Савенко А.М. та конкурсом стіннівок.

 

У вівторок викладач Михавчук О.П. провела мовознавчий турнір між командами «Розумники» та «Мовознавці», який видався цікавим як для учасників, так і для глядачів. «Продовж прислів’я», фразеологічний конкурс «Прямо чи влучно» та багато інших випробувань стали цікавими випробуваннями для учасників.

 

В середу викладач української мови Гальченко Г.А. провела з учнями І курсу відкритий урок «Музей одного слова: Сім’я». Протягом уроку учні розглядали слово «сім’я» під різними кутами зору. А в кінці уроку підтвердили гіпотезу, що можливо створити музей навіть окремо взятого слова.

 

У четвер Оксана Петрівна провела урок-подорож «Наша Україна». Учні уявно подорожували Україною, побачили наймальовничіші та найзагадковіші місця нашої країни. Урок виявився пізнавальним і для присутніх педпрацівників.

 

09 листопада на тематичній лінійці учні дізнались про цікаві дослідження джерел української писемності, зокрема про діяльність Преподобного Нестора Літописця, внесок якого в розвиток історичної науки воістину безцінний. А потім усі бажаючі взяли участь у І етапі конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. А об 11:30 не лише учні , але і деякі працівники вирішили приєднатись до флешмобу з написання радіодиктанту національної єдності.

 

Тиждень завершився  12 листопада урочистою лінійкою з підведенням підсумків усіх конкурсних заходів та привітанням переможців І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

 

Метою всіх заходів було: довести до учнів красу і багатство української мови і необхідності для нашого життя; формування відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси.