Тиждень української мови та літератури у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

9 листопада в Україні відзначається День української мови  та писемності. Щороку в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту в ці дні проводиться Тиждень української мови та літератури.

Викладач української мови Гальченко Г.А. провела вікторину «Мовознавчий турнір», де учні мали змогу позмагатися в ерудиції та кмітливості, змогли побувати в ролі поетів та редакторів. Метою проведення вікторини було сприяти розвиткові творчих здібностей, бажанню берегти свою національну культуру, розвивати почуття національної гідності, виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

 

Викладач української літератури Михавчук О.П. провела відкритий урок з професійною спрямованістю «Лексикологія як розділ мовознавства». Викладач протягом уроку застосувала інтерактивні технології та різноманітні методи, що активізували діяльність учнів.

09 листопада був дуже насичений день:

-         на урочистій лінійці, що була присвячена Дню української писемності та мовлення, викладач української мови та літератури Михавчук О.П виступила з доповіддю, епіграфом до якої були слова відомого українського письменника XIX століття Панаса Мирного: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування»

-         учні традиційно взяли участь у І етапі конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

-         усі бажаючі учні та працівники ліцею в знак підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Всі отримали превелике задоволення від цього процесу.

Бібліотекар ліцею разом з викладачами української мови та літератури під час проведення в бібліотеці усного журналу «Рідна мова чиста як роса» ознайомили учнів з виникненням писемності; показали красу і багатство мови та намагались довести до учнів, що рідна мова – це духовна святиня.

Підведення підсумків відбулось на урочистій лінійці, де кращі учні та активні учасники були нагороджені Грамотами та заохочувальними призами.