Бінарний урок у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

01 березня 2019 року в слюсарній майстерні МПЛА Старіченко Любов Валеріївна – майстер виробничого навчання з професії «Слюсар-ремонтник» та викладач «Матеріалознавства» – Уніят Михайло Анатолійович провели бінарний урок «Використання різноманітних матеріалів при обпилюванні криволінійних поверхонь». На заході були присутні працівники ліцею, гості з інших ЗП(ПТ)О м. Маріуполя, а також методист НМЦ ПТО в Донецькій області Глобіна Н.С.

 

 

Під час уроку викладач і майстер в/н використовували різні методи навчання. Перевірка раніше вивченого матеріалу пройшла у формі опитування з використанням елементів гри.  Новий матеріал пояснювався за допомогою презентації. Викладач, використовуючи зразки різного матеріалу, вдало підтримував зацікавленість учнів та одразу перевіряв засвоєння матеріалу у формі вікторини. Таким чином, учні навчились визначати, як можна використовувати найпоширеніші сплави під час виробництва конструкцій та інструментів,  враховуючи їх властивості. Майстер в/н продемонструвала різні прийоми обпилювання ввігнутих і випуклих поверхонь, наголосила на важливості дотримання техніки безпеки під час виконання вправ та запропонувала учням відтворити побачене. Педагоги вдало доповнювали один одного, що дозволило учням ґрунтовніше засвоїти новий матеріал, пов’язати набуті знання з повсякденним життям та впевнитись у важливості обраної професії.

 

За результатами проведеного уроку учні засвоїли прийоми обпилювання криволінійних поверхонь, навчились розрізняти матеріали інструментів і привчились виконувати роботу акуратно, послідовно та якісно.

 

Це був корисний досвід не тільки для учнів, але і для присутніх на уроці гостей. Які відмітили високий рівень підготовки учнів і педагогів.

 

Під час обговорення уроку і викладач, і майстер в/н наголосили на важливості застосування на уроці міжпредметних зв’язків, адже розуміння можливостей практичного застосування набутих знань і умінь підвищують зацікавленість як до предмета, так і до обраної професії.

 

Варто наголосити, що Уніят М.А. та Старіченко Л.В. співпрацюють не лише під час проведення уроків, але й в позакласній роботі. Так, результатом їх спільної роботи стала участь учня групи ТУ-9 Рубежанського Кирила у національному етапі Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2019, який відбувся 5-8 лютого у м. Києві. Учень підготував та вдало захистив свій проект «Використання карбону як найсучаснішого конструкційного матеріалу з метою зменшення виробництва металопрокату», а також взяв участь у кібер - турнірі, у тренінгу «Секрети публічного виступу», у відкритому стендовому захисті, а також у закритому захисті проектів.

 

Гості подякували за корисний досвід та побажали колегам подальших перемог, вдалої атестації і талановитих учнів.