Творчий портрет викладача інформатики Войнової Надії Володимирівни

65 років тому, у 1951 році в Інституті електротехніки АН УРСР з ініціативи та під керівництвом академіка С.О.Лебедєва була створена перша не тільки в Україні, а навіть в континентальній Європі, Мала електронно-лічильна машина – «МЭСМ». За тридцять наступних років комп’ютеробудування в Україні наблизилось до світового рівня. Саме в нашій країні працювала ціла плеяда видатних вчених-лідерів комп’ютеризації та інформатизації .

 


З метою виховання національної свідомості, гордості за свою Батьківщину, викладачем інформатики на учнями І курсу був розроблений проект «Біля витоків інформаційних технологій». Результати цього проекту були представлені 17 листопада 2016 року в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту на відкритому регіональному заході.

Кожна група учнів підготувала плакат і виступила з презентацією про одного з вчених. А результатом сумісної роботи всіх груп стало створення хронологічної таблиці комп’ютеробудування в Україні. Завдяки такій формі колективної роботи учні вчились працювати в команді, у них розвивались комунікативні навички, аналітичне мислення. Створюючи мультимедійні об’єкти, учні вдосконалювали навички роботи з офісними програмами та онлайновими сервісами, які вивчали на уроках інформатики.

У презентаціях були висвітлені наступні питання:
- основні етапи життя та діяльності видатних вчених;
- умови, в яких формувались їхні наукові погляди та світогляд;
- які наукові відкриття принесли їм славу тощо.

Продемонструвати набуті знання учні змогли, взявши участь у грі «Що? Де? Коли?», що і стала завершенням заходу.

Підсумувавши роботу учнів, викладач наголосила на тому, що ми повинні пишатися, що живемо в Україні, де працювали і прославились на весь світ такі видатні вчені, як О.М.Щукарьов, С.О.Лебедєв, В.М.Глушков, К.Л.Ющенко.