Тиждень української мови та літератури

9 листопада в Україні відзначається День української мови  та писемності. Щороку в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту в ці дні проводиться Тиждень української мови та літератури.

На урочистій лінійці, що відбулась 09 листопада та була присвячена Дню народження Нестора-Літописця і Дню української писемності та мовлення, учні виступили з повідомленням про цікаві відомості зі становлення української мови. Вони зазначили, що наша мова мелодійна, різнобарвна, багата. Учні зачитали рядки з відомих віршів, чим довели, що наші письменники варті уваги всієї планети, а Україна – це самостійна країна, яка завжди боролась, бореться і буде боротись за своє українське слово.

 


Протягом тижня учні традиційно взяли участь у І етапі конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика та мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, за результатами яких ми визначили кандидата на участь в другому етапі конкурсів.

Викладач української літератури Михавчук О.П. провела відкритий урок «Основні мотиви поезій в творчості П.Тичини, М.Семенка, М.Зерова, М.Рильського, Є.Плужника», на якому учні знайомили присутніх з біографією та творчістю обраного ними поета та зачитали вірші напам’ять. Наприкінці уроку учні мали змогу проявити свої творчі здібності під час складання вірша – сенкану. Підсумовуючи урок, викладач вказала учням на важливість знань з літератури та історії своєї держави.

Також учні підготували стіннівки, з яких можна було дізнатися і про Нестора Літописця, і про пам’ятки української мови, прочитати чудові вірші про мову калинову та повідгадувати ребуси і загадки.

Бібліотекар ліцею разом з викладачами української мови та літератури під час проведення в бібліотеці усного журналу «Рідна мова чиста як роса» ознайомили учнів з виникненням писемності; показали красу і багатство мови та намагались довести до учнів, що рідна мова – це духовна святиня.

Підведення підсумків відбулось на урочистій лінійці, де кращі учні та активні учасники були нагороджені Грамотами.