Тиждень української мови та літератури

9 листопада в Україні відзначається День української мови  та писемності. Щороку в Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту в ці дні проводиться Тиждень української мови та літератури.

 

Цього року тиждень української мови та літератури розпочався дещо по-особливому, оскільки учні та працівники ліцею в знак підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації вперше взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Всі  отримали превелике задоволення від цього процесу.

 

 

Протягом тижня учні традиційно взяли участь у І етапі конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, за результатами якого ми визначили кандидата на участь в другому етапі конкурсу.

 

Викладач української мови та літератури Гальченко Г.А. провела вікторину «Мовознавчий турнір», де учні мали змогу позмагатися в ерудиції та кмітливості, змогли побувати в ролі поетів та редакторів. Метою проведення вікторини було сприяти розвиткові творчих здібностей, бажанню берегти свою національну культуру, розвивати почуття національної гідності, виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

 

 

Також учні підготували стіннівки, з яких можна було дізнатися і про Нестора Літописця, і про пам’ятки української мови, прочитати чудові вірші про мову калинову та повідгадувати ребуси і загадки.

 

 

Бібліотекар ліцею разом з викладачем української мови та літератури під час проведення в бібліотеці усного журналу «Рідна мова, калинова» ознайомили учнів з виникненням писемності; показали красу і багатство мови та намагались довести до учнів, що рідна мова – це духовна святиня. Журнал складався з трьох частин. У розділі І «Пам’ятки української мови» учні могли ознайомитися з літературою щодо історії нашої мови. У розділ ІІ «Класики українського слова» значна увага приділялася літературі з питань культури мовлення. Тут були представлені збірки творів українських письменників про рідну мову, які зацікавлять користувачів, що шанують не лише рідну мову, але і цікавляться висвітленням її ролі у творчості українських письменників. Знайомство з такими виданнями допомагає формувати мовний смак. Окрім того, мова розглядається не лише як лінгвістичне явище, знакова система, а й як невід'ємна частина історії народу. З-поміж представлених документів у розділі ІІІ «Словники – скарбниця українського слова»  учні могли знайти різноманітні посібники, довідники та словники, які стануть вірними порадниками читацькому загалу.

 

 

Викладач української літератури Єрмакова А.В. провела відкритий урок «Еволюція образу Чіпки Варениченка від правдошукача до розбійника. Хто Чіпка: жертва чи злочинець?», на якому учні виступали в ролі суддів та адвокатів, що, безумовно, сприяло розширенню їхнього словникового запасу.

 

 

Підведення підсумків відбулось на урочистій лінійці, де кращі учні та активні учасники були нагороджені Грамотами та заохочувальними призами.