м. Маріуполь, вул. Таганрозька, 199
факс +38 (0629) 587 389, +38 (097) 062 98 96

mpla64@ukr.net

Професійно-технічне училище № 64 було створено у 1970 році на замовлення підприємства «Донбасдомнаремонт» (наказ Донецького обласного управління профтехосвіти № 235 від 24.11.1970 р.) Основним напрямком організації училища була підготовка робітничих кадрів для підприємств «Коксохим» та «Азовсталь».

Училище надавало як робітничу професію, так і середню освіту. Першим директором училища був призначений Балабан Георгій Харлампієвич (1970-1971) рр. За час керівництва Георгія Харлампієвича були збудовані навчальний корпус, гуртожиток, спортивний зал та корпус майстерень.

Балабан Георгій Харлампієвич

Закладу завжди щастило на талановитих керівників. Продовжували справу Балабана Г.Х. директори Чижов П.Х, Антоненко В.І., Бовтун І.О.

   

Антоненко Віктор Іванович

Пліч-о-пліч з директором працювали талановиті викладачі та майстри, які навчали, виховували і готували молодь до самостійного життя: Шаптала Є.А., Уніят Л.Т., Зотов М.О., Семенчук Л.І., Старинщикова Т.О., Косих Т.К., Харакоз В.В.

За ці всі роки в училищі працювало багато педагогів, і весь цей час педагогічний колектив об'єднувало бажання творчо працювати, шукати нове, віддавати дітям душу і серце, постійно вдосконалювати навчально-виховний процес, оновлювати зміст підготовки фахівців. І саме через те, що славні надбання ветеранів-педагогів свято цінуються в училищі і передаються від покоління до покоління викладачами та майстрами, навчальний заклад досягає високих результатів у підготовці молоді до самостійного життя.

З 1994 р.  училище очолює Головань Віра Іванівна.

У 2003 р. згідно наказу № 372 від 12.06.2003 р. Міністерства освіти і науки  України «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів в Донецькій області» професійно-технічне училище №64 перейменовано в Маріупольський професійний ліцей автотранспорту.

Вся робота колективу спрямовується на удосконалення підготовки висококваліфікованих робітників. Йшли роки, видозмінювалась навчальна база училища, з'являлись нові професії, за якими готували фахівців.

Сьогодні навчальний заклад готує робочі кадри на замовлення провідних підприємств не тільки Маріуполя, а й усієї Донецької та Запорізької областей.

Проектна потужність ліцею 800 учнів. Приведений коефіцієнт корисного використання навчальних приміщень складає 95,8%. Загальна площа приміщень складає 12451,9кв.м, на одного учня 15,56кв.м. Корисна площа приміщень 11929,2кв.м, на одного учня 14,91кв.м.

Для забезпечення навчально-виховного процесу в ліцеї обладнано 26 навчальних кабінетів. Для виробничого навчання в ліцеї діють 12 навчально-виробничих майстерень. А також є актова зала, спортивний, тренажерний зали, 1 спортивний майданчик, бібліотека.

На даному етапі Маріупольський професійний ліцей автотранспорту здійснює первинну підготовку учнів за 12 спеціальностями та підвищення кваліфікації, перепідготовку, професійно-технічне навчання дорослого населення за 23 спеціальностями за такими напрямками: автомобільний транспорт; металургійне виробництво; суднобудівна галузь; машинобудування, сфера послуг.

МПЛА – це єдиний в Україні навчальний заклад, який здійснює підготовку газорятівників; єдиний в області, що готує машиністів автовишки та автогідропідіймача, машиністів бульдозера, екскаватора, складальників корпусів металевих суден, слюсарів-ремонтників суднових.

В ліцеї працює талановитий, творчий та відданий своїй справі колектив, професіоналізм яких підтверджується їхніми досягненнями (шість педагогічних працівників нагороджені Нагрудним знаком «Відмінник освіти України», два педагога – нагрудним знаком «Антон Макаренко», два старших викладача, два викладача-методиста, один кандидат технічних наук, два майстри спорту).

Ліцей – постійний учасник Міжнародних, Всеукраїнських конференцій, семінарів та виставок, напрацювання педпрацівників ліцею схвалені навчально-методичною радою НМЦ ПТО в Донецькій області та видаються на сторінках журналів та Інтернет-видань. У 2016 році ліцей брав участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» та став переможцем Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті».

 

В рамках польсько-українського проекту «Маріуполь. Зварювальники» група учнів Маріупольського професійного ліцею автотранспорту під керівництвом майстра виробничого навчання Ландишевої Ольги Вікторівни пройшла стажування на судноверфі у польському місті Гданськ. Таким чином учні на міжнародному рівні підтвердили високу якість підготовки, про що свідчать отримані сертифікати.

Учні ліцею щороку беруть участь у конкурсах професійної майстерності і займають призові місця, проходять міжнародне стажування. Окрім навчання учні мають можливість проявити себе як в спорті, так і в художній самодіяльності. На базі ліцею активно  працюють гуртки та спортивні секції, результатом роботи яких є щорічні перемоги у конкурсах і змаганнях.

Робочі професії, що одержують учні МПЛА, мають великий попит на ринку праці не тільки м. Маріуполя, але й в інших регіонах країни. Випускники отримують Атестат про повну загальну середню освіту та Диплом кваліфікованого робітника державного зразка. Навчання та проживання в гуртожитку ліцею безкоштовне.

Така вагома відзнака була вручена Головань Вірі Іванівні - особливій, унікальній людині, високому професіоналу в галузі освіти, майстру педагогічної справи, носію передового педагогічного досвіду, ініціативному, талановитому, творчому педагогу та керівнику закладу професійної освіти, що активно й наполегливо пропагує педагогічну спадщину, гуманістичні ідеї видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського.
За час перебування Віри Іванівни на посаді директора Маріупольського професійного ліцею автотранспорту наш заклад стрімко розвивається, поширюється співпраця та порозуміння з роботодавцями, педагоги ліцею постійно підвищують свою майстерність , а здобувачі освіти показують високий рівень знань та отримують перемогу на конкурсах та змаганнях . Про наш заклад та його досягнення знають вже не тільки в Донецькій , а й в інших областях України, та навіть за її межами.

Copyright © 2020. МПЛА 64