Global Money Week-2018 у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту

У сучасному світі неможливо прожити без грошей. Кожен із нас хотів би здобути певну матеріальну незалежність та соціальний статус. І в цьому, зрештою, немає нічого поганого: що поганого в бажанні людини забезпечити безбідне існування собі та своїй родині? Але питання не лише в бажанні мати гроші, а в тому, яке місце це бажання посідає серед інших людських потреб та прагнень. Чи не виникає дисбалансу між матеріальними та духовними потребами людини, чи не думає часом людина, що матеріальна забезпеченість – головна і єдина запорука щастя? Багатьом із нас варто було б час від часу ставити собі ці питання, аби не розгубити закладене в нас, не зрадити вічні цінності, кружляючи у вирі сучасного життя.

 

 

«Коренем» проблем, які пов’язані з грішми є не самі гроші, а відношення людей до них. «Грошолюбство», тобто любов до грошей псують людину, заохочують до поганих, часом жахливих вчинків. А самі гроші в історії людства стали зручним елементом у сфері торгівлі, допоміжним засобом для товарообміну.

 

У рамках проходження освітніх заходів Global Money Week з 12 по 18 березня 2018 року у Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту викладачем Н.В.Войновою був проведений виховний захід: «Хто над ким володарює: гроші над людиною чи людина над грішми?»

 

Метою проведення заходу було формування правильного розуміння ролі та місця грошей в житті суспільства та людини, розуміння історії виникнення грошей, значення грошей у глобальних процесах у світі.

 

В рамках заходу були розглянуті  наступні питання:

1)      «Історія виникнення грошей» (відеофільм)

2)      « Цікаві факти про гроші» (презентація учнів ІІ курсу)

3)      Сучасні гроші України (відеоролик)

4)      Дискусія «Гроші це зло чи добро?»

5)      Правила притягування грошей

6)      Секрети фінансового благополуччя за Фен-шуй

7)      Анкетування «Чи умієте Ви розпоряджатися грошима?»

8)      Перша десятка найбагатших людей у світі за версією Forbes 2018року

 

Друга частина заходів була проведена під керівництвом соціального педагога Тімєєвої Олександри, яка провела майстер-клас у творчому гуртку «Долоньки» з виготовлення предметів декору з монет та грошових оберегів. Протягом заняття було визначено стереотипи, пов’язані з грошима, учні познайомились з традиціями поводження з грошима у нашому суспільстві та безпосередньо у витворі елементів декору з монет, кави, та сувенірних грошей. Всі вироби розмістили у гуртожитку начального закладу.